Sněžení komplikuje dopravu na jihu Moravy. Silnice pokrývá rozbředlá vrstva sněhu

Jihovýchod Moravy zasypává sníh. Dálnice a hlavní tahy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Leží na nich rozbředlá vrstva sněhu, sněžení snižuje viditelnost a v pruzích jsou vyjeté koleje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice v Duchcově na Teplicku mizí pod přívaly sněhu | Zdroj: ČTK

Řidiči by měli být obzvlášť opatrní na bratislavské dálnici D2, mezi 11. až 60. kilometrem, zhruba od sjezdu na Židlochovice až po státní hranici. Pro tento úsek je vydáno varování před kluzkou a zasněženou vozovkou.

V ostatních úsecích až do Brna leží v obou směrech rozbředlá vrstva sněhu. Viditelnost místy snižuje sněžení a v obou pruzích jsou vyjeté koleje.

Podobná situace je i na dálnici D1 kolem Brna a na silnicích nižších tříd. Řidiči by měli být opatrní ve vyšších polohách Blanenska, Vyškovska, Hodonínska a Znojemska.

Neustálé sněžení komplikuje dopravu nejen motoristům, ale také brněnské městské hromadné dopravě. Zatím sice nedošlo k vážnějším potížím, některé spoje ale nabírají pár minut zpoždění.

Sněhová vrstva zatím není příliš vysoká, a tak se sníh nedostává do výhybek tramvajových kolejí, kam ho obvykle hrnou sněhové pluhy. Horší situace je ale v kopcovitém terénu.

„S výhybkami u tramvají nebyl nějaký zásadní problém, horší to bylo v kopcovitém terénu, kde nám nekolejová vozidla - trolejbusy, autobusy - nevyjely kopce, protože silnice ještě nebyla ošetřená,“ vysvětluje provozní ředitel Dopravního podniku města Brna Jiří Valníček.

Teploty se před polednem pohybovaly od minus dvou do minus pěti stupňů. Pro jižní Moravu platí výstraha před intenzivním sněžením, a to až do zítřejší šesté hodiny ranní. Zatím napadlo asi sedm centimetrů sněhu.

V Česku může během dneška napadnout až 15 centimetrů sněhu. Varování meteorologů se týká hlavně Moravy a Slezska.

Ivan Holas, Michal Záboj, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme