Sněžení na Vysočině pozvolna ustává, sníh střídá ještě zrádnější led

Silničáři na řadě míst po celé České republice zůstávají v terénu a odklízejí nový sníh. Na Vysočině už sněžit přestalo, ne všude to ale znamená uklidnění situace. Například na Bystřicku se mrholení mění v déšť, což znamená pro řidiče často ještě větší riziko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu po celé zemi komplikuje vydatné sněžení | Zdroj: ČTK

Silnice první třídy na Vysočině stejně jako dálnice jsou mokré. Komunikace druhé a třetí třídy jsou pokryté uježděnou vrstvou sněhu. Podle cestářů jsou všechny silnice v kraji sjízdné, jejich pozornost se ale stejně jako uplynulou noc upíná na Třebíčsko a Žďársko, kde začíná pršet.

Teplota pohybuje se kolem tří stupňů pod bodem mrazu a silnice pravděpodobně začnou namrzat. Na Ždársku už vyjeli silničáři do terénu. Zatím je prý situace klidná, změnit by to ale mohl právě namrzající déšť. Sněžení se očekává zase až zítra dopoledne.

Vytrvalé sněžení přes den komplikovalo dopravu také třeba na jižní Moravě, Pardubicku i v Královéhradeckém kraji. Zhruba na hodinu a půl tam dokonce musel být uzavřen hraniční přechod v Náchodě, přechod v Harrachově zůstane pro kamiony uzavřen až do středečního rána.

Na Trutnovsku stále drobně sněží. Rozhodně ale nejde o tak intenzivní sněžení jako během celého dne. V horských střediscích Krkonoš podle místních od rána napadlo až 35 centimetrů nového sněhu. Na silnicích se situace od odpoledních hodin značně zlepšila, přesto pluhy a sypače zůstávají dál v terénu a snaží se přívaly sněhu odklidit.

Na hlavních tazích se jim to poměrně daří, jsou průjezdné bez větších problémů. Teploty ale klesají a se zbytky sněhu na silnicích musí řidiči počítat například i na hlavním tahu z Hradce Králové na Náchod nebo na Jičín. Vozovky tam mohou namrzat.

Na silnicích nižších tříd je rozježděná vrstva sněhu a výjimkou nejsou ani namrzlé vozovky. Cestáři tam opět vyjedou nad ránem. Intenzivní sněžení by se na Trutnovsko noci vrátit nemělo. Mohou se objevit spíš jen přeháňky, ale tolik sněhu jako přes den by už napadnout nemělo.

Olga Štrejbarová, mta, Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme