Sníh a ledovka komplikují především na Moravě dopravu

Čerstvý sníh komplikuje situaci řidičům na Moravě. Ve Zlínském kraji napadlo přes noc až dvacet centimetrů sněhu. Silničáři mají v terénu veškerou techniku a snaží se závěje odstranit. I tak už ale během dneška několik aut havarovalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalamita v Mostech u Jablunkova | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

V Buchlovských horách potřebovalo pomoc několik kamionů, kterým se nedařilo vyjet zdlouhavé stoupání. Kluzká vozovka přivedla spoustu automobilů mimo silnice. V jednom případě šlo i o zásahový vůz hasičů.

Automobil Tatra pomáhal o půlnoci s vyproštěním kamionu u Valašského Meziříčí a na kluzké vozovce sjel do příkopu. Vše se obešlo bez zranění.

Také na některých místech Jihomoravského kraje komplikuje dopravu počasí. Problémem je hlavně ledovka a napadaný sníh, který překáží na vozovkách. Problémy jsou hlavně na Brněnsku a na Vyškovsku.

Zcela neprůjezdná je teď silnice v Drnovicích na Vyškovsku. V Ostopovicích na Brněnsku kamion blokuje dopravu částečně. Uvízlá nákladní auta jsou také v nedalekých Rosicích, podobně je to i ve Veverské Bitýšce.

Provoz zastavily kamiony také ve Slavkově, kde už komunikaci zprůjezdnili. Řidiči by si měli kromě jiného dávat pozor i na sníženou viditelnost kvůli sněhovým přeháňkám.

Až 10 centimetrů sněhu napadlo v průměru v noci v Moravskoslezském kraji. Silničáři poslali na cesty veškerou techniku, například v Ostravě požádali o pomoc také nasmlouvané řidiče traktorů a nákladních aut. Všechny ošetřované silnice se jim daří udržovat sjízdné.

Na Bruntálsku se jezdí po sněhu, protože ale nefouká, netvoří se jazyky. Na silnicích vyšších tříd je místy v regionu až pěticentimetrová vrstva rozsoleného sněhu. Opatrnost se vyplatí také na dálnici, která může být místy namrzlá.

V Libereckém kraji už se podařilo zprovoznit pro kamiony silnici z Tanvaldu na Harrachov. Řidiči by tam ale stále měli být opatrní.

Od úterního odpoledne byl kvůli velkému množství sněhu úsek mezi Tanvaldem a Harrachovem zavřený. Na kopci za Desnou měly velké problémy s vyjížděním zejména kamiony, ale také osobní auta.

Igor Maňour, Silvie Mikulcová, Gabriela Grmolcová, Pavel Sedláček, Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme