Sníh a vítr trápí řidiče převážně na severozápadě Čech

Sníh i mráz stále komplikují dopravu. Několik úseků silnic je uzavřených především na severu a severozápadě Čech. Sněhová kalamita komplikuje i dopravu na železnici, kde zůstává uzavřeno šest úseků. V Karlovarském kraji v noci napadlo dalších zhruba deset centimetrů nového sněhu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový sníh komplikuje hlavně dopravu

Nový sníh komplikuje hlavně dopravu | Zdroj: ČTK

Vozovky jsou obtížně sjízdné a provoz ohrožují také padající stromy. Většina cest je velmi kluzká a je potřeba jezdit opatrně. Na hlavních tazích jsou vyjeté koleje.

Mezi Bočí a Stráží nad Ohří na Karlovarsku je silnice zcela neprůjezdná. Stala se tu dopravní nehoda a silničáři doporučují, aby tudy lidé, pokud nemusí, vůbec nejezdili.

Další tři neprůjezdné úseky hlásí Krušné hory, a to Boží dar – Rýžovna a Boží dar – Zlatý kopec. V úseku Nové Hamry – Jelení jsou opět napadané stromy.

V Libereckém kraji komplikuje dopravu silný vítr. Hlavní silnice z Liberce na Frýdlant je pro kamiony uzavřená, policie pouští jen osobní vozy a autobusy.V Libereckém kraji komplikuje dopravu silný vítr. Hlavní silnice z Liberce na Frýdlant je pro kamiony uzavřená, policie pouští jen osobní vozy a autobusy.

Na Frýdlantsku platí kalamitní stav, vítr tam neustále zafoukává silnice. Pro kamiony je uzavřená komunikace na Frýdlant a do Raspenavy a Hejnic přes Oldřichovské sedlo.

Ve východní oblasti Frýdlantska navíc stále nejezdí vlaky, nahradily je autobusy. Cestující ale musí kvůli závějím počítat se zpožděním. Podle Českých drah je naděje, že tam všechny vlaky začnou jezdit nejpozději kolem poledne

Velmi složitá situace je na silnicích mezi Hrádkem nad Nisou a Rynolticemi a v celém Podještědí, kde jsou na silnicích sněhové jazyky a policie tam vůbec nedoporučuje jezdit.

Lépe je v Liberci a Jablonci, kde se Technické služby pustily do odvážení sněhu na skládky, úklidu parkovišť a autobusových zastávek.

Ivana Bernáthová, Růžena Valková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme