Sníh na jihu Moravy způsobil desítky nehod a kolaps dopravy

Jihomoravskýkraj navečer překvapilo sněžení, které způsobilo kolem 80 nehod. Tamní silničáři nasadili veškerou techniku, kterou měli k dispozici, doprava přesto kolabuje. V Brně přestaly fungovat některé linky městské hromadné dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranné složky u nehody u Bělé pod Bezdězem | Foto: Jana Huzilová

Mnoho silnic na jižní Moravě je neprůjezdných, kamiony neprojedou například z Jihlavy na Znojmo. Problémy jsou i přímo v Brně, přívaly sněhu tam nestíhají odklízet ze silnic ani z chodníků.

V Brně má problémy hlavně hromadná doprava, na některých linkách nejedou tramvaje, problémy mají autobusy a trolejbusy na sídlištích Vinohrady, Kamenný Vrch a Lesná.

Stojící tramvaje odpoledne ucpaly centrum města a lidé se nemohli dostat ani k hlavnímu nádraží. Pracovníci dopravního podniku prý podobnou situaci dlouho nepamatují.

„Co se týče autobusových a trolejbusových linek, tam je situace úplně katastrofální. Celé odpoledne nefungují linky 25 a 26, takže obsluha směrem na Vinohrady a Líšeň stále není zprovozněna,“ říká mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

Hromadnou dopravou se dnes odpoledne a v podvečer nemohli dostat domů ani lidé z městské části Ořešín. Nejprve nabíraly zpoždění a nyní se zatavily také autobusy směrem do sídliště Lesná a městských částí Soběšice a Útěchov.

Zimní počasí se sněhovými přeháňkami potrvá podle meteorologů ještě aspoň týden

Číst článek

Velké problémy hlásí také Vyškovsko. Tam silničáři uzavřeli pro vozy nad 12 tun silnici z Vyškova do Drnovic a Podomí.

Několik kamionů uvízlo také na Pardubicku. Problémy měly kamiony například na silnici I/2 v Přelouči nebo na I/35 z Holic do Hradce Králové. Na vozovce leží 5 až 10 centimetrů čerstvého mokrého sněhu, který velmi těžce průjezdný. Kamiony tak mají problémy i v menších kopcích.

V noci na úterý má podle meteorologů napadnout až 15 centimetrů sněhu.

Kvůli havárii kamionu byla večer uzavřena dálnice D11 na 73. kilometru ve směru na Prahu. Na místě se tvoří kolony. Vyprošťování a odklízení nehody podle policistů potrvá zhruba do jedné hodiny po půlnoci.

Zuzana Kopuletá, mka, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme