Sníh uzavřel pro kamiony silnici k hraničnímu přechodu v Harrachově

Kamiony nevyjedou po silnici číslo 10 od Tanvaldu směrem k hraničnímu přechodu v Harrachově. Napadlo tam několik centimetrů sněhu. Řidiči nákladních vozů by proto pro cestu do Polska měli volit jinou trasu. Podle meteorologů má sněžit i nadále. Opatrní by měli být motoristé hlavně v horských oblastech, kde může nasněžit až 20 centimetrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžení a silný vítr ztěžují cestování zejména po výše položených úsecích silnic | Zdroj: ČTK

„Sněží prakticky všude kromě krajního jihovýchodu našeho území. Teploty jsou od 0 do 2 stupňů pod nulou,“ upřesňuje meteorolog Štefan Handžák.

Nejnižší teploty jsou na severu České republiky. „Intenzita sněžení je zatím slabá až mírná,“ říká Handžák s tím, že za hodinu můžou připadnout maximálně 2 centimetry sněhu. Dopoledne by ale mělo sněžení ještě zesilovat.

„V nižších polohách by mohla napadnout od poprašku do 5 centimetrů nového sněhu, na horách 5 až 10 centimetrů. Na severních horách to může být 15 až 20 centimetrů,“ meteorolog Štefan Handžák.

Řidiči by proto měli být na silnicích velmi opatrní. Například v Královéhradeckém kraji už policisté od rána řešili několik dopravních nehod.

„Jezdíme ven. Chemické úseky jsou chemicky ošetřené. Zůstává tam sněhová kaše. V horských oblastech je sněhová vrstva do 5 centimetrů, která je krytá posypem. Ale je tam nárazový vítr, takže se tvoří sněhové jazyky. Je to hlavně v nejvyšších polohách - Malá Úpa a Pec pod Sněžkou,“ upřesnil Milan Baxa z trutnovské správy a údržby silnic.

I v Libereckém kraji už řešili policisté několik nehod, srážku aut v centru Jablonce, zapadlý kamion u Rýnovic, několik aut bouralo také na Českolipsku a v příkopě skončilo auto v Dětřichově.

K večeru už meteorologové očekávají protrhávání oblačnosti.

Jakub Šídlo, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme