Sníh v některých regionech zkomplikoval dopravu, problémy mají zejména kamiony

Sníh v některých regionech způsobil dopravní komplikace. Nejvíce v noci nasněžilo na Liberecku, ale problémy jsou hlášeny například také z Olomouckého kraje, z Vysočiny či z Karlovarského kraje. Potíže mají hlavně nákladní auta a kamiony. Místy se tvoří kolony.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh na autě Českého rozhlasu.

Sníh na autě Českého rozhlasu. | Foto: Olga Štrejbarová

Od včerejška připadlo v Jeseníku v Olomouckém kraji až pět centimetrů prašanu, ve vyšších polohách i dvojnásobek. A chumelí dál. Na hlavních silnicích se tvoří sněhová kaše. Cestáři ji průběžně solí a stahují. Zejména ve stoupáních s ní ale bojují řidiči kamionů. Pomalu se snaží vyjet nahoru a za sebou nechávají další motoristy.

Na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu, i ta je ale posypaná drtí. Vydatnější sníh hlásí meteorologové ještě dnes v noci, o víkendu už předpovídají jen sněhové přeháňky.

V Libereckém kraji motoristům sníh komplikuje jízdu nejen ve vyšších polohách a na silnicích nižších tříd, ale také ve velkých městech. Klouže to v Liberci i v Jablonci.

Problematické jsou zatáčky a také prudká stoupání. Policisté dnes byli už u mnoha nehod v souvislosti s počasím – u aut po smyku, nárazů do stromu. Kvůli počasí také zůstávají stát auta v kopcích, zejména na Jablonecku.

Hustě má v kraji sněžit po celý dnešní den i o víkendu.

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Foto: ČTK

Od půlnoci sněží také na Vysočině a i tam působí sníh problémy v dopravě. Kvůli nehodě kamionů byly zablokována například silnice u obce Kojčice na Pelhřimovsku. Kluzké jsou silnice i v samotné Jihlavě.

Přeháňky by měly na Vysočině ustávat, snad jen na severu kraje lze očekávat slabé sněžení, přijde však mráz. V sobotu i v neděli na Vysočině pořádně přituhne. Teploty po ránu spadnou k mínus osmi až k mínus pěti stupňům Celsia.

Sněhové přeháňky pokračují i v Karlovarském kraji. Zejména na hřebenech Krušných hor jsou srážky vydatné. Situaci také zhoršuje silný vítr, který místy tvoří sněhové jazyky. Navíc pod čerstvou nadílkou sněhu zůstávají zmrzlé zbytky nebo prosolená kaše. Díky sněžení a větru je snížená i viditelnost.

S obezřetností je třeba na silnice vyjet i v nižších polohách. K dopravní nehodě dvou osobních aut došlo například u Bečova nad Teplou na Karlovarsku. Havárie se obešla bez zranění. Vedoucí krajské zimní údržby Josef Bulka upozorňuje řidiče aby jezdili s opatrností i v níže položených oblastech během celého víkendu.

Andrea Švubová, Olga Štrejbarová, Šárka Škapiková, Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme