Sníh ve středních Čechách - den čtvrtý: zpoždění vlaků a padající stromy

Ani noc z neděle na pondělí nepřinesla do středních Čech konec sněžení. Místy ho napadlo dalších 10 centimetrů. Sněžení by mělo ustávat v průběhu dne. Největší komplikace byly v pondělí ráno na železnici, kvůli stromům spadlým do vedení byla na několik hodin zastavená doprava na trati Kolín-Záboří nad Labem. Ráno se podařilo provoz na trati obnovit aspoň po jedné koleji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční doprava (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Spadané stromy dělají problémy i na silnicích. V neděli jeden těžce zranil muže na Příbramsku. Hasiči museli zasahovat při odklízení stromů nejčastěji právě na Příbramsku a také na Benešovsku.

Důležité komunikace ve středních Čechách jsou obtížně sjízdné. Špatná situace je na všech dálnicích a rychlostních silnicích. Řidičům situaci komplikuje rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Na silnicích druhé a třetí třídy se tvoří ujetá vrstva sněhu, na některých místech je situace ztížená vlivem sněžení.

Letošní zima si vyžádala v Kladně už druhou oběť mezi bezdomovci. V neděli tam lidé v ulici Marie Majerové našli mrtvého dvaašedesátiletého muže. Přivolaný lékař určil jako příčinu smrti podchladnutí a umrznutí.

Michal Trnka, Jana Huzilová, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme