Sobotka kritizuje Palasův plán pronajmout nemocnici v Novém Jičíně

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka kritizuje moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase kvůli záměru dlouhodobě pronajmout nemocnici v Novém Jičíně. Podle plánu, který ve středu schválilo moravskoslezské zastupitelstvo by měl kraj nemocnici pronajmout akciové společnosti Agel. Sobotka kvůli tomu příští týden pojede přímo do Nového Jičína a s Palasem jednat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD). | Foto: Tomáš Adamec

„Cílem této mé cesty je za prvé seznámit se s ekonomickými reáliemi, které se týkají této nemocnice, a za druhé debatovat s našimi kolegy o tom, aby hledali jinou cestu, než je dlouholetý pronájem této nemocnice,“ prohlásil Sobotka.

Sociální demokracie podle něho principiálně zastává názor, že by bývalé okresní nemocnice měly být spravovány přímo krajem a neměly by být zdrojem soukromého podnikání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohuslav Sobotka vysvětluje důvod své cesty do Moravskoslezského kraje

„Pokládám tuto věc za velmi zásadní a chci na toto téma vést širší debatu v sociální demokracii. Předsednictvo sociální demokracie před několika týdny přijalo jednoznačné usnesení, ve kterém odmítlo privatizace či pronájmy krajských zařízení,“ dodal.

Zdravotnické zařízení v Novém Jičíně, které poskytuje specializovanou onkologickou léčbu, dluží více než 200 milionů korun. Podle hejtmana Jaroslava Palase je pronájem jediné možné řešení, jak nemocnici vyvést z krize.

„V tuto chvíli se ukazuje situace jako neúnosná a my jsme povinni ji řešit. Vedení sociální demokracie, mám na mysli předsedu Sobotku, je informováno o těchto krocích. Předpokládám, že přijede k nám do kraje a seznámí se s tou situací osobně,“ uvedl Palas.

Silvie Mikulcová, Lucie Husárová 1, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme