Sociální pracovnice z případu týraného Dominika dostala podmínku

Podmínkou potrestal brněnský městský soud sociální pracovnici, která měla dohlížet na rodinu týraného chlapce Dominika. Podle žaloby se situací v rodině zabývala jen povrchně a nereagovala na upozornění školy, že dítě je hladové a na těle se mu objevují podlitiny a jizvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský a městský soud v Brně | Foto: Tomáš Adamec

Městský soud již o potrestání Petříčkové rozhodl v uplynulých dnech takzvaným trestním příkazem. Dostala čtyři měsíce vězení s podmíněným odkladem na rok.

Podala si ale proti rozsudku odpor, protože vinu popírá. Verdikt tak ztratil platnost a soud musel kauzu projednat v řádném procesu. Původní verdikt ale potvrdil.

Petříčková se proti dnešnímu rozhodnutí odvolala, případem se tak bude zabývat brněnský krajský soud. Advokát Petříčkové Milan Staněk trvá na tom, že se ničeho nedopustila.

„Když paní Petříčková přebírala spis, tak jí nikdo neřekl, že by se mělo jednat o nějakou problémovou záležitost. Navíc v té době krajský soud zrušil předběžné opatření o umístění dětí do ústavu, takže to je absurdní představa, že by se mohla dopustit trestného činu,“ řekl.

Sociální pracovnice měla rodinu na starosti od září 2009 do dubna 2010. V této době strávila téměř dva měsíce na nemocenské. Rodinu prý navštívila minimálně dvakrát, žádné problémy nezaznamenala

.Týrání Dominika vyšlo najevo, když se jeho rodina přestěhovala z Brna-středu do Brna-Židenic. Od Petříčkové spis k Dominikovi převezla v dubnu 2010jiná sociální pracovnice, která záhy zjistila, že dítě je v zuboženém stavu, plné modřin, stop po týrání a vychrtlé od stálého hladovění. Otec hocha dostal za týrání šest a půl a jeho matka šest let vězení.

Zuzana Kopuletá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme