Sokolov chce sblížit žáky základních škol s romskou kulturou

Sokolov představí nový projekt, kterým chce žáky základních škol zasvětit do romské kultury. Do programu chce přímo zapojit i romské děti. O vše se postará především městská policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Sutorý učí romské děti | Foto: Martin Vrabko

Romská kultura je bohatá, barevná a tradiční. Sokolovská radnice se proto rozhodla řadou interaktivních programů sblížit romské děti s ostatními. Třeba pomocí výtvarného umění, hudby nebo diskuzí.

„Z toho důvodu, abychom ukázali, že v Sokolově není napětí mezi menšinou a většinou, že v Sokolově problémy, které se týkají měst jako Duchcov, nemáme. A budeme rádi, když je ani mít nebudeme,“ vysvětluje místostarosta Ladislav Sedláček z ODS.

„To jsou věci, které město může dělat, aby se tyto dvě etnicity naučily mezi sebou žít, vnímat se a tolerovat se. To je hlavní důvod tohoto projektu. To, jestli děti budou Romy vnímat trošku lépe po diskuzích, je jedině dobře. Jinde než od dětí s tím začít nemůžeme,“ dodává místostarosta.

Jednotlivé části projektu radnice a městská policie představí dnes odpoledne.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme