Sokolov chce změnit vyhlášku zakazující prodlužování licencí heren

Už příští týden se sokolovští zastupitelé budou zabývat zmírněním současné regulace hazardu. Podle platné vyhlášky z minulého roku nesmí úředníci prodlužovat licence na provoz hracích video terminálů. Do roku 2014 by to znamenalo nulový stav těchto přístrojů v celém Sokolově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna, videoterminál (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Samozřejmě vyhláška jakoby komplexně poškozuje nejen mě jako podnikatele, ale všechny podnikatele, co dělají v tomto oboru,“ říká Martin Tuch. V Sokolově má několik podniků s desítkami video terminálů. Zaměstnává 15 lidí. Podle zatím platné vyhlášky by mu licence vypršela na všechny přístroje.

„Vyhlášku vítám, nějaké omezení, aby se to už dál nerozšiřovalo a aby se kontrolovaly ty provozovny, které jsou teď povolené. Jestli tady máte, nebo nemáte mladší 18 let, to je asi ten největší problém, který by mohl být, že mladiství hrajou,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sokolovskou vyhlášku týkající se provozu heren se zajímala reportérka Pavla Sofikaničová

Dopady přísného předpisu by kromě podnikatelů zasáhly i městskou pokladnu. Jen za loňský rok Sokolov na hazardu vydělal 18 milionů korun. Možnost zmírnění vyhlášky naznačil už v minulosti místostarosta města Ladislav Sedláček z ODS

„My jako vedení a rada města jsme se už nad tímto zamysleli. A chtěli bychom vyřešit otázku obecně závazné vyhlášky, jestli ji nechat tak, jak je, nebo jestli ji nějak změnit,“ řekl.

Jsme město, které potřebuje peníze, dodává starosta Sokolova Zdeněk Berka z ČSSD: „S tím provozem okolo toho nemáme zase tak veliké problémy, takže nakonec jsem se rozhodli pro kompromisní řešení,“ vysvětluje a doplňuje:

„Zamrazili jsme stávající stav, čili do zastupitelstva jde vyhláška, jejíž přílohou jsou místa, kde ty herny jsou, a tam bude povolen provoz těchto výherních hracích přístrojů. Pokud se nedomluvíme, máme kdykoli možnost v zastupitelstvu navrhnout, aby toto místo bylo zrušeno.“ Radní ale budou vyžadovat důslednější kontroly podniků a klást vyšší nároky na prevenci.

„Zákaz reklamy těchto míst. V případě, že to je opravdu jen herna, tak návštěvní kniha a vstup jen na občanský průkaz. Určitě chceme, aby provoz herny byl nějaký způsobem sledován, aby provozovatelé strpěli kamery, aby si záznam po nějakou dobu uchovávali. Možná že přijdeme ještě na další podmínky. Pak už bude jen na městské policii, aby to kontrolovali a vyhodnocovali,“ vyjmenovává Berka.

Konkrétními podmínkami pro majitele heren se zastupitelé budou zabývat na březnovém zasedání. Novou regulaci hazardu ale budou projednávat už příští čtvrtek.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme