Sokolov schválil granty a dotace. Sportovci dostanou víc než kultura nebo sociální služby

Sokolov schválil granty a dotace na letošní rok. Loni radnice sportovce, kulturu, sociální služby a další podpůrné činnosti dotovala téměř 19 miliony korun. V podobném rozměru se ponese podpora i v tomto roce. Do sportu ale půjde méně peněz než loni. Přesto sportovci dostanou tradičně největší finanční injekci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Nikovski (v bílém) se snaží obrat o míč sokolovského Vojtěcha Macheka. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

V oblasti sportu Sokolov letos uvolní přes 7,5 milionu korun. To je o deset procent méně než minulý rok. Dostane se na basketbalisty, volejbalisty, ale také na plavecký a krasobruslařský oddíl. Dohromady dostanou téměř 1,5 milionu. Zbytek se rozdělí mezi fotbal a hokej.

„Velké příspěvky tam dělá hokej, který dostal asi 2,6 milionu a fotbal, který dostal 2,85 milionu korun,“ říká místostarosta Ladislav Sedláček z ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

S místostarostou Ladislavem Sedláčkem z ODS natáčela redaktorka Pavla Sofilkaničová.

Sokolov bude letos podporovat řadu kulturních akcí, které se letos chystají. 90 tisíc dostanou pořadatelé Folkové loděnice, 40 tisíc pak místní folklorní Obec baráčníků. Na své si přijdou ale i pořadatelé populární soutěže ohňostrojů nebo ochotníci.

"Do Divadla bez zákulisí dáváme 30 tisíc korun na výrobu kulis, pak tam máme připraveno například 650 tisíc na soutěž ohňostrojů. V letošním roce bude velmi významná akce 700. výročí udělení městských práv, uskuteční se 25. května, to bude stát 750 tisíc korun. Pak tam máme hornickou pouť, která stojí necelý milion korun. Peněz jde do kultury hodně, v ní se teď v podstatě moc neškrtalo,“ vyjmenovává Sedláček.

Na úrovni loňského roku zůstávají příspěvky v oblasti sociální péče. Mezi 14 žadatelů bude rozděleno necelých šest milionů korun. Dva miliony si radnice tradičně nechává v rezervním fondu.

„Jen tak pro příklad – Centrum sociálních služeb Sokolov, bývalá pečovatelská služba, dostala na rok 2013 příspěvek 1,5 milionu korun. Dům ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově třeba 80 tisíc korun, chráněné bydlení 150 tisíc korun a pak tu máme ještě jeden významný příspěvek pro chráněné dílny pro postižené 2,3 milionu korun,“ dodává místostarosta.

Radnice letos dále podpoří například sokolovskou nemocnici částkou 800 tisíc korun. Vedle toho přispěje Západočeské univerzitě v Plzni více než stotisícovou dotací. Místní Integrovaná střední škola dostane 55 tisíc korun v rámci Univerzity třetího věku.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme