Sokolovská radnice vzpomene na 70. výročí bitvy u Sokolova

Sokolovská radnice zve širokou veřejnost a případné pamětníky na tradiční pietní akt, který se uskuteční před úřadem města u sochy bojovníka. Představitelé radnice se tu s účastníky aktu sejdou v 15 hodin. Společně si připomenou bitvu u Sokolova z roku 1943, kdy se zde utkal 1. československý prapor s jednotkami Wehrmachtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní akt k srpnovým událostem | Foto: Pavel Chovanec

Uctění padlých se zúčastní nejenom představitelé města. Veřejnost přivítají místostarostové Karel Jakobec a Ladislav Sedláček z ODS. Na událost zve i starosta Sokolova Zdeněk Berka z ČSSD:

„Dále jsou zváni všichni zástupci vojenských organizací, zejména bojovníci za svobodu, Svaz nuceně nasazených, vojensky rehabilitovaných. Samozřejmě přijdou i zástupci vojenského velitelství Karlovarského kraje a pokud se zúčastní i ostatní zástupci politických stran, budou tam vítáni.“

Představitelé radnice u pomníku položí věnce a očekávají se také projevy. Socha bojovníka byla slavnostně odhalena v listopadu roku 1951. Autorem je sochař Vendelín Zdrůbecký.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme