Sokolovští ochotníci založili fond na pomoc lidem, jejichž léčbu nehradí pojišťovna

Herci sokolovského ochotnického Divadla bez zákulisí založili nadační fond s názvem Hrajeme o život. Chtějí získat peníze pro pacienty, kterým pojišťovny neproplácejí nákladná léčení. Myšlenka vznikla už na začátku letošního roku. Tehdy hráli ochotníci první benefiční představení, jímž chtěli vydělat na nákladnou a pojišťovnou nehrazenou léčbu svého nemocného kolegy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadelní opona (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Pro podobné pacienty by měla nadace peníze sbírat.

„Rádi bychom se zaměřili na charitu v rámci onkologických onemocnění. Chceme se zaměřit na lidi, kteří se z jakéhokoli možného důvodu nedostali takzvaně do kolonky, kdy pojišťovna řekne: onemocnění je příliš vzácné, my ho nemáme v žádné tabulce, to znamená, nejsme schopní vás léčit,“ říká autor projektu Martin Volný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cíle nadace s názvem Hrajeme o život přiblížil autor projektu Martin Volný

„Chceme pomoci těm lidem, kteří nemají tu možnost a jsou odkázaní na milost či nemilost nějakého úředníka, nějakého razítka,“ dodal.

Peníze by měla nadace získat z prodeje triček či samolepek a samozřejmě z benefičních představení. To první ochotníci chystají na zahájení Sokolovské čurdy. Přehlídka amatérských souborů z celé České republiky se letos koná od pátku 26. do neděle 28. září.

Benefičními představení ve prospěch nadace se mohou zapojit i další divadelní soubory.

Pavla Sofilkaničová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme