Soud osvobodil bývalého ředitele olomoucké fakultní nemocnice

Bývalý ředitel Fakultní nemocnice v Olomouci zákon neporušil. Krajský soud dnes vynesl osvobozující rozsudek. Radomír Maráček čelil v souvislosti s výkonem své funkce obžalobě ze tří trestných činů: z porušování závazných pravidel hospodářského styku, pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě a porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaný ředitel olomoucké fakultní nemocnice Radomír Maráček | Zdroj: ČTK

Podle předsedy senátu Eduarda Ondráška nemocnici nevznikla žádná škoda a neprokázalo se, že by Radomír Maráček chtěl někoho úmyslně poškodit či zvýhodnit.

„Ani sama nemocnic neshledává nějakou škodu. A ta nemocnice se dostala ze ztrátového hospodaření do plusu,“ uvedl obžalovaný.

Jakoukoliv vinu od začátku odmítal.

„Co mě určitě potěšilo, bylo zdůvodnění předsedy senátu. Jak ho vnímal, ne jenom ze soudcovského pohledu, ale opravdu skoro manažerského,“ řekl Radomír Maráček.

Státní zástupce Karel Studený, který navrhoval podmínečný trest, si ponechal lhůtu pro odvolání.

„Já se stále domnívám, že došlo k porušení zákona o veřejných zakázkách, případně o finanční kontrole, a že tam určitý úmysl byl,“ uvedl Karel Studený.

Případem se tak ještě může zabývat Vrchní soud.

Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme