Soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy knihovnice v Horní Bříze

Policie obvinila 29letého muže z vraždy knihovnice v Horní Bříze na Plzeňsku. Útočník byl od svého zadržení před dvěma týdny v psychiatrické nemocnici v Dobřanech. Na návrh krajského státního zastupitelství ho poté soud poslal do vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Bylo zahájeno trestní stíhání 29letého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla Ivana Jelínková z krajského policejního ředitelství v Plzni.

Kvůli obavám, že by mohl uprchnout, skrývat se nebo pokračovat v trestné činnosti ho soud poslal v sobotu 6. června do vazby.

„Na základě listinných důkazů, které byly k dispozici, bylo rozhodnuto o zahájení trestního stíhání a posléze šel od nás návrh na rozhodnutí o vzetí do vazby. Samozřejmě jsme si zjistili, jaký je jeho aktuální zdravotní stav, a podle toho jsme činili další kroky,“ upřesnila státní zástupkyně Václava Brýdová.

Policie už dříve uvedla, že trestní stíhání může zahájit až podle výsledků znaleckého posudku o duševním zdraví pachatele. Dnes ale policie výsledky posudku nekomentovala.

Muž je podezřelý, že 25. května v Horní Bříze na Plzeňsku ubodal 28letou knihovnici a z místa činu utekl. Obec po činu knihovnu uzavřela.

Podezřelý muž byl po dopadení umístěn do uzavřeného oddělení psychiatrie v Dobřanech.

Lukáš Milota, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme