Soud poslal do vazby řidiče kamionu, kteří přes Česko převáželi běžence

Dva maďarské řidiče, kteří v kamionu převáželi 76 běženců, poslal soud do vazby. Českému rozhlasu to potvrdila policejní mluvčí Dagmar Brožová. Oběma řidičům hrozí až pětileté vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dálnici D5 na Tachovsku zadržela policie nákladní auto s běženci | Zdroj: ČTK

„Dva muži ve věku 51 a 39 let byli obviněni ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení hranice,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Podle ní jsou muži ve vazbě proto, že by se mohli vyhýbat trestnímu stíhání, ovlivňovat svědky a pokračovat v trestné činnosti.

„Kriminalisté spolu se spisovým materiálem dali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce Okresního soudu v Tachově návrh státního zástupce akceptoval. A tak jsou obvinění stíhání vazebně,“ doplnila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nákladní auto zastavili policisté v pátek na Tachovsku. Maďarský řidič převážel 76 migrantů, z toho 23 dětí. O víkendu byli uprchlíci přemístěni do zajišťovacího zařízení v Bělé pod Bezdězem.

Tomáš Bystrý, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme