Soud potrestal Smetanu za vyhýbání se vězení podmíněným trestem

Roman Smetana, který přimaloval na plakátech politikům tykadla, dostal za vyhýbání se vězení podmíněný tříměsíční trest. Rozhodl o tom okresní soud v Olomouci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý řidič MHD Roman Smetana byl propuštěn z olomoucké vazební věznice | Zdroj: ČTK

Smetana dostal trest na spodní hranici sazby. Soudce Petr Sušil to zdůvodnil tím, že se vězení nevyhýbal dlouho a policii se nakonec vydal dobrovolně.

Státní Jaroslav Kouřil zástupce měl jiný názor, pro jednatřicetiletého muže požadoval nepodmíněný trest. Proti rozsudku se na místě odvolal.

„Jsem toho názoru, že pokud se někdo dopustí trestní činnosti v bezprostřední časové návaznosti poté, co byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, tak podle mého názoru nepřichází v úvahu podmíněný trest,“ míní Kouřil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudní jednání sledoval v Olomouci reportér Ivo Smetana

Roman Smetana, který se před soudem hájil sám, byl naopak s verdiktem spokojen.

„S argumentací soudu se nějak neztotožňuji, přesto jsem v podstatě příjemně překvapen, že soudce nepřistoupil zcela na argumentaci státního zástupce a hlavně mě neodsoudil nepodmíněně, jak státní zástupce požadoval,“ řekl Smetana.

Bývalý řidič olomoucké MHD měl nastoupit do vězení proto, že odmítl vykonat obecně prospěšné práce, které mu společně s pokutou udělila soudkyně za pomalování plakátů politiků.

Do vězení měl nastoupit loni na konci března, policii se vydal sám před zraky televizních kamer asi po měsíci po odborářské demonstraci v Praze. Svůj stodenní trest si Smetana nakonec odpykal, propuštěn byl vloni krátce před Vánocemi.

Za nenastoupení do vězení měl být Smetana souzen dvakrát. Za druhý stejný prohřešek mu nicméně trest nehrozí.

Martin Hromádka, Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme