Soud potrestal uplácení reportérů Primy pokutou 180 tisíc korun

Pokutou dnes potrestal soud v Pardubicích uplácení reportérů televize Prima. Podle rozsudku se ho před rokem dopustili tehdejší starosta pardubického třetího obvodu Ján Kasič a jeho stranický kolega z ČSSD a vydavatel regionálních novin Svatopluk Kodet. Peníze, kterými chtěl Kasič novináře uplatit, navíc propadnou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko

Soudcovské kladívko | Foto: Stock.xchng

Reportéři uplácení natočili skrytou kamerou. Kasič s Kodetem jim peníze předali za to, aby zastavili natáčení reportáže o Kasičově minulosti u Veřejné bezpečnosti.

„Oba obžalovaní dostali shodně peněžitý trest 180 tisíc korun, u obžalovaného Jána Kasiče bylo zároveň rozhodnuto i o propadnutí věci bankovek, které byly poskytnuty jako úplatek,“ sdělil soudce Jan Šlosar.

Státní zástupkyně Kateřina Pavlíková původně požadovala 6 měsíců podmínku, pokutu 60 tisíc korun a propadnutí úplatku. „Pro mě to je přijatelná alternativa, takže proto jsem si i vzala právo odvolání,“ uvedla.

Svatopluk Kodet ze soudní síně odešel hned po vynesení rozsudku, pro média se nevyjádřil ani Ján Kasič. „Nemůžu to zatím komentovat,“ řekl.

Kasič i Kodet se na místě odvolali. Rozsudek tak ještě není pravomocný, a případem se bude zabývat pardubická pobočka Krajského soudu v Hradci Králové.

Martin Karlík, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme