Soud potvrdil trest za pokousání dítěte psem. Viník dostal roční podmínku a zaplatí 100 tisíc

Krajský soud v Brně dnes v odvolacím řízení potvrdil trest roční podmínky pro Miroslava Horáka za to, že neúmyslně zavinil pokousání tříleté dívky psem. Neštěstí se stalo loni v květnu ve Vanovicích na Blanensku. Pes utekl, když muž autem zajížděl na oplocený pozemek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud, Brno | Foto: Eva Odstrčilová

Kromě podmínky soud navíc rozhodl, že Horák musí poškozené rodině zaplatit za nemajetkovou újmu 100 tisíc korun, přestože okresní soud v Blansku mu nařídil uhradit jen 30 tisíc.

Německý ovčák pokousal dívku v obličeji, na noze a na zádech, když se v doprovodu své matky projížděla na tříkolce po chodníku. Dítě skončilo v nemocnici. I když zranění nebyla příliš vážná, jizvy v obličeji bude muset dívka léčit až do dospělosti.

„Zhruba jednou za 14 dní nebo podle situace třeba jednou za měsíc jedeme na laserové ošetření do Letovic na kožní,“ popsala matka zraněné dívky, jak četné jsou návštěvy u lékařů.

Miroslav Horák před soudem řekl, že ho nešťastná událost velmi mrzí a finanční náhradu prý od počátku neodmítal. Původní požadavek rodičů zraněné dívky ve výši čtvrt milionu korun byl pro něj však příliš vysoký. Přestože nebyl majitelem psa, soud jeho čin ohodnotil jako vědomou nedbalost.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme