Soud propustil z vazby sestru, viněnou z vražd pacientů v rumburské nemocnici

Vrchní soud v Praze propustil z vazby bývalou zdravotní sestru Věru Marešovou. Obžaloba ji viní ze šesti vražd pacientů v nemocnici v Rumburku na Děčínsku. V případě uznání viny jí hrozí až výjimečný trest.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Marešová před soudem

Věra Marešová před soudem | Zdroj: ČTK

Věru Marešovou propustili z litoměřické vazební věznice včera.

„Paní Marešová byla včerejšího dne v odpoledních hodinách propuštěna z výkonu vazby,“ potvrdil Jaroslav Kindl z litoměřické věznice.

Marešovou nepravomocně propustil z vazby už v listopadu ústecký krajský soud. Státní zástupce si ale podal proti rozhodnutí stížnost, kterou teď vrchní soud zamítl.

Hlavní líčení v kauze údajných vražd v rumburské nemocnici bude pokračovat 21. ledna 2016 výslechem znalců, kteří zpracovali revizní znalecký posudek. Měl by vysvětlit rozdíly mezi zdravotními posudky obžaloby a obhajoby.

Zatímco podle posudku obžaloby zemřely údajné oběti Marešové v důsledku vysokých dávek draslíku, posudek obhajoby mluví o očekávaných úmrtích odpovídajících vážnosti stavu pacientů.

Psychiatr Michal Hessler na začátku prosince u soudu řekl, že Marešová netrpí žádnou duševní poruchou a není pro okolí nebezpečná. Psycholožka už dříve zpochybnila, že by Marešová zabíjela kvůli tomu, aby si ulehčila práci, jak tvrdí obžaloba.

Marešová podle obžaloby pacienty zabíjela draslíkem od roku 2010 do loňského června. Nejmladší údajné oběti bylo 35 let, nejstarší 85 let. Marešová už na začátku líčení vinu odmítla.

Nemonice v Rumburku | Foto: Tomáš Mařas

ČTK, Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme