Soud pustil z vazby strážníka, který střílel na ochranku klubu ve Vysokém Mýtě

Městský strážník, který zastřelil loni v prosinci ve Vysokém Mýtě legálně drženou zbraní člena ochranky klubu Stodola a dalšího vážně poranil, je opět na svobodě. Okresní soud v Hradci Králové ho dnes propustil z vazby.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městská policie (ilustr. obr.)

Městská policie (ilustr. obr.) | Foto: Městská policie Bílina

Dvaačtyřicetiletý strážník byl původně obviněn z pokusu o dvojnásobnou vraždu, za což mu hrozilo 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Obhájce Jiří Teryngel však navrhl zmírnění právní kvalifikace na zabití a těžkou újmu na zdraví z omluvitelných příčin. Strážník nebyl v době činu ve službě a použil vlastní legálně drženou zbraň.

Podle svědka incidentu se tři muži, mezi kterými byl i strážník v civilu, domáhali v noci z 20. na 21. prosince vstupu na diskotéku bez placení. Tvrdili, že jde o policejní akci. Pracovníci klubu je nechtěli pustit dovnitř. Muži proto nastříkali do místnosti pepřový sprej.

Střelbu prý svědek neviděl, pouze slyšel výstřely a poté pomáhal resuscitovat zraněného. Strážník na něj totiž vytáhl zbraň a zabránil mu tak v pronásledování.

Dva zaměstnanci diskotéky, bratři ve věku 22 a 25 let, ale běželi dál za trojicí. Strážník, který byl v té době mimo službu, na stíhání reagoval střelbou. Jednoho z mladých mužů na místě zabil, druhého vážně zranil.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme