Soud rozhodne o osudu plzeňských hutí do pátku

Rozhodnutí o osudu hutí a kováren Pilsen Steel padne do pátku. Krajský soud v Plzni posuzuje dvě varianty - buď podpoří reorganizační plán podniku, nebo pošle hutě do konkurzu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hutě a kovárny Pilsen Steel | Foto: Pilsen Steel

Většina z více než stovky věřitelů dnes svým hlasováním u soudu podpořila reorganizaci a další fungování podniku. Necelá desítka byla proti a jejich námitkami se teď soud bude zabývat.

Insolvenční správce podniku Michal Žižlavský má jasno, jak by firma fungovala v případě, že by se soud přiklonil k většinovému názoru věřitelů.

"Společnost Pilsen Steel musí samozřejmě vypořádat svoje závazky způsobem, který je popsán v reorganizačním plánu. A po splnění těchto povinností bude nadále fungovat jako běžný subjekt v obchodním styku. To by umožnilo ukončení toho insolvenčního procesu," řekl Žižlavský.

Výroba podniku by podle nového plánu běžela bez omezení a část z miliardových pohledávek věřitelů by firma postupně splácela. Pilsen Steel jsou kvůli rostoucím dluhům a omezení výroby v úpadku od minulého roku. Podnik zaměstnává 740 lidí.

Martina Klímová, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme