Soud rozhodne o osudu zchátralého stadionu na pražské Štvanici

Zimní stadion na pražské Štvanici je v žalostném stavu. V současné době je pro veřejnost zavřený a nájemce, společnost Apex, má objekt vyklidit. Po městu však žádá náhradní pozemek, kam by přestěhoval všechny věci. Celý spor bude řešit soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní stadion na pražské Štvanici | Foto: Ladislav Dvořák

Stadion je už od začátku ledna uzavřen stavebním úřadem kvůli částečně propadlé střeše a poškozeným trámům.

Jak potvrzuje i architekt Zdeněk Deyl, budova je ve velice špatném stavu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Miroslav Dvořák zjišťoval podrobnosti o zimním stadionu

„Havárie funkcionalistického projektu akademického architekta Josefa Fuchse je zřejmá i běžnému návštěvníkovi ostrova. Při možné obhlídce vnějšího pláště budovy v jedné části v levé zadní pasáži zadního traktu se potvrzuje i stanovisko městského statika Petra Macháně, že stav je žalostný,“ tvrdí.

Zimní stadion Štvanice sloužil veřejnosti a k výchově hokejových talentů.

Hana Levá, která na bruslení pravidelně doprovázela svého vnuka, neskrývala své rozhořčení nad stavem objektu. „Byla jsem přesvědčena, že tento stadion je v pořádku. V pořádku jsem ho znala i z minula. Když se strop zřítil, byla jsem zděšená. Představa, že se mi dítě zabije kvůli nesvědomitosti některých lidí, je úděsná,“ říká.

Zimní stadion na pražské Štvanici | Foto: Ladislav Dvořák

Současný nájemce teď požaduje po městě náhradní pozemek, kam by všechny své věci – tedy mantinely, plexiskla a celá chladící zařazení – přestěhoval.

Štvanice je prvním stadionem s umělou ledovou plochou na území bývalého Československa a v roce 200 byl prohlášen kulturní památkou.

Miroslav Dvořák, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme