Soud rozhodne o stížnosti na neplatnost náhradních voleb v Krupce

Krajský soud v Ústí nad Labem rozhodne o tom, zda obyvatelé Krupky na Teplicku půjdou už potřetí za posledních deset měsíců k volbám. Projednávat totiž bude stížnosti na neplatnost náhradních voleb letos v květnu. Hlasování reklamovalo pět politických stran a sdružení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opakované komunální volby v Krupce opět provází podezření z uplácení voličů. | Zdroj: ČTK

Na průběh podzimních voleb si stěžovali kandidáti jednotlivých stran proto, že údajně podplácela vítězná strana v lokalitě, kde žijí převážně sociálně slabí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud rozhodne o stížnosti na neplatnost náhradních voleb v Krupce. Situaci sleduje reportér Jan Beneš

Ústavní soud doporučil opakování voleb a krajský soud nařídil opakované volby na počátek května. Jenže i ty se kandidátům a stranám zdály zmanipulované.

„Jsme přesvědčeni o tom, že se tady opět kupčilo s hlasy, a to tentokrát ve velkém, nikoliv pouze u jedné strany, ale až u pěti. Tak jsme se rozhodli, že si na krajský soud stěžovat budeme,“ vysvětluje dosavadní starosta za ODS Milan Puchar.

Ústecký soud by dnes měl vyslechnout všechny zainteresované strany. Paradoxem je, že i ti, kteří opětovně podali stížnost, dnes vlastně ani neví, jestli chtějí, aby jí soud vyhověl.

„Jak čas plyne, stále víc si přeji, aby soud řekl, že volby uznává. Je to situace úplně bez východiska. Pokud se nezmění zákon o volbách do zastupitelstev obcí, tak nemá smysl, aby soud říkal, že mají být nějaké další volby,“ podotkl starosta Puchar.

Jedno je jisté. Lidé v Krupce už chtějí, aby začalo fungovat městské zastupitelstvo. Bez něho totiž nejde podporovat například sportovní jednoty, který po půl roce nečinnosti radnice chybí na provoz zhruba jeden milion korun.

Jan Beneš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme