Soud rozhodne o trestu pro muže, který z pomsty vylil v nákupním centru kbelík s výkaly

Jaký je přiměřený trest za nákupní centrum znečištěné kbelíkem výkalů? Na tuto otázku dnes bude muset odpovědět Krajský soud v Brně. Má řešit odvolání muže, který z pomsty, že ho ostraha z objektu vyhodila za nevhodné chování, pošpinil páchnoucími exkrementy schodiště a také jednoho z členů ochranky. Městský soud mu za to uložil tři sta hodin veřejně prospěšných prací. Výtržníkovi se to ale zdá příliš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Jiří Prima chtěl chodit do nákupního centra se psem. Platí tam ale zákaz vstupu se zvířaty a ochranka ho na to opakovaně upozorňovala. Nemínil je ale respektovat a dokonce i prodavačky si ještě po roce pamatují, jaké s ním byly problémy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kuriózní případ u soudu se zajímala redaktorka Zuzana Kopuletá

„Většinou tady dělal problémy furt. Naschvál jim tam chodil se psi, i když ho upozorňovali, že tam nesmí jít. Neustále jim s tím dělal problémy, zasílal jim dopisy, že ho tam napadají. Tady na té pasáži, co vím, tak tam měl vylít na bezpečáka vylít výkaly. Ale přesně nevím,“ popisuje prodovačka.

Brněnský městský soud se případem zabýval letos v létě a s mužem, který odmítl advokáta a hájil se sám, měl také potíže. Komentoval jednání, okázale dával najevo svou nespokojenost s jeho průběhem. Nakonec odešel se třemi sty hodinami veřejně prospěšných prací.

A trest Primovi vadí. „Myslím si, že to je přísnější trest, protože v podstatě za kažkodu neodpracovanou hodinu přichází trest jednoho dne odnětí svobody. To znamená, on na to má 2 roky k odpracování. A kdyby neodpracoval celý trest, tak by měl 300 dnů odnětí svobody,“ vysvětlil státní zástupce Jakub Jirůšek.

Při odchodu od městského soud Jiří Prima řekl, že nevylučuje, že to udělá znovu.

Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme