Soud určí, komu patří karlovarská Aréna. Město ji chce jako předraženou vrátit staviteli

Karlovy Vary čeká dnes první soudní jednání ohledně karlovarské Arény. To má rozhodnout, kdo je vlastníkem objektu. Jestli lázeňské město nebo firmy, které ji stavěly. Město věří svým právníkům, stavební firmy zase svým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary, KV Aréna | Foto: Filip Jandourek

Vše odstartovala známá karlovarská losovačka. Zveřejněné záběry ukazují, že organizátor soutěže vybíral z osudí dvě firmy, včetně vítěze, delší dobu než ty ostatní.

To se novému vedení radnice nelíbilo a podalo na vlastnictví Arény žalobu. Tvrdí, že pokud firmy stavěly podle nezákonného tendru, smlouvy neplatí.

„To znamená, že nemohlo dojít k nabytí majetku městem Karlovy vary,“ říká nyní opoziční zastupitel za Alternativu a autor žalob Jiří Kotek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sporu o karlovarskou Arénu natáčela Andrea Strohmaierová

Město na prohru ale vůbec nepomýšlí. „Podle našeho názoru máme právní vyjádření naprosto jisté. Jsme si jisti tím, že bychom měli vyhrát. Jinak bychom do toho samozřejmě nešli,“ reaguje náměstek primátora Jaroslav Růžička.

Své právní vyjádření ale mají i firmy, které arénu stavěly. Jejich právníci říkají, že pokud soud skutečně určí halu do jejich vlastnictví, může se stát, že ji zavřou. Minimalizovali by tak další náklady. Otazník tak může viset na hokejem i provozem bazénu.

Vlastnictví Arény za miliardu korun je přitom první část žaloby. Ta druhá se týká peněz. Město tvrdí, že je stavba předražená. Hypoteticky by tak firmy měly městu vrátit peníze a halu si jednoduše nechat. Spor vyvolává v regionu značné rozpaky.

Andrea Strohmaierová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme