Soud v Brně pokračuje v kauze solárního podvodu s předsedkyní ERU Vitáskovou

U brněnského krajského soudu dnes pokračuje proces s předsedkyní Energetického regulačního úřadu Alenou Vitáskovou. Soud dnes bude vyslýchat další svědky v případu solárního podvodu při udělování licencí dvěma solárním elektrárnám v Chomutově. Vitásková a devět dalších obžalovaných měli státu způsobit škodu až dvě miliardy korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Vitásková

Alena Vitásková | Foto: Filip Jandourek

Podle obžaloby měly elektrárny získat předčasně licenci, a to na konci roku 2010, kdy se ještě za výkup energií platily dvojnásobné ceny.

Vitásková pak měla zabránit řízení, které by elektrárnám licenci odebralo. Ta ale nařčení odmítá s tím, že je celý proces zmanipulovaný.

Při získání licence do konce roku 2010 byla výkupní cena za megawatthodinu energie dodané ze solární elektrárny do veřejné sítě 12.150 korun. Částka byla garantována státem na 20 let. Pokud ale majitel dostal licenci až po 1. lednu 2011, získal cenu 5500 korun za megawatthodinu.

Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme