Soud v Chebu začal projednávat kauzu falešných řidičských průkazů

U Okresního soudu v Chebu začalo hlavní líčení s údajnými organizátory v kauze kupovaných řidičských průkazů. Skupina šesti lidí je zájemcům prodávala bez výcviku a zkoušek. Případ odhalila policie v roce 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidičský průkaz | Foto: Alena Palečková


Úvodní část hlavního líčení začala čtením obžaloby. K soudu přišli pouze čtyři ze šesti obžalovaných a údajných organizátorů podvodu. Jeden chyběl ze zdravotních důvodů, další za sebe poslal pouze právního zástupce.

Členové skupiny jsou obžalováni ze zneužití pravomoci úřední osoby, podvodu a přijetí úplatku. Hlavní líčení bude pokračovat zítra výslechem svědků.

Případ je rozdělen na dvě části, v jedné jsou souzeni organizátoři podvodu, ve druhé motoristé, kteří za doklady platili.

V korupčním případu bude souzených dalších šestadvacet žadatelů, kteří se k nákupu falešných řidičáků nepřiznali. Celkem bylo obžalováno 98 lidí. Mezi nimi členové činohry Národního divadla David a Matásek a Jan Dolanský. Pro ně případ skončil podmínkou.

Zdeněk Trnka, Pavla Sofilkaničová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme