Soud ve Zlíně začal řešit pád stromu, který usmrtil dva chlapce

Pád stromu a následnou smrt dvou školáků dnes řešil zlínský soud. Podle obžaloby jsou za to zodpovědní tři pracovníci magistrátu. Vedoucí odboru městské zeleně Ivo Divoký, jeho podřízený Stanislav Pospíšilík a jejich bývalý kolega Přemysl Vyoral čelí obvinění z trestného činu obecného ohrožení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strom spadl v centru Zlína na skupinku lidí na zastávce trolejbusu | Zdroj: ČTK

Obžalovaným za to hrozí až desetileté vězení. Senát dnes muže vyslechl. Vyjádřili upřímnou lítost nad zmařenými životy dětí, přímé zavinění tragédie ale odmítli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náměstek zlínské primátorky Hynek Steska v pořadu Stalo se dnes.

„Tato realita už se nedá smazat a nás to bude tížit do konce našeho života,“ řekl jeden z obžalovaných Ivo Divoký.

Žaloba úředníky viní z toho, že zanedbali kontrolu dřevin a přehlédli, v jak špatném stavu strom je. Úředníci se ale brání, že na stromu žádné známky chřadnutí patrné nebyly. Na jejich stranu se přiklání i náměstek zlínské primátorky Hynek Steska.

„Jsme přesvědčeni, že to, co nám ukládá zákon, a to, co jsme mohli udělat, se opravdu stalo,“ řekl náměstek zlínské primátorky Hynek Steska.

O stromy ve Zlíně se podle něj pečuje pravidelně a kontroluje se vždy určitá lokalita. „Přitom probíhá vizuální kontrola stromů, jestli nejsou uschlé a jestli jsou v dobré kondici,“ přiblížil Steska s tím, že frekvence kontrol ve středové části Zlína je poměrně častá.

Předsedkyně senátu Jitka Macháňová hlavní líčení odročila na 5. května. Chce vyslechnout další svědky a znalce v oboru dendrologie.

Igor Maňour, Andrea Kratinová, Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme