Soud vrátil policii případ požáru chaty Libušín na Pustevnách. Chyběl posudek znaleckého ústavu

Požár chaty Libušín na Pustevnách bude opět řešit policie. Státnímu zástupci Jiřímu Sachrovi obžalobu vrátil Okresní soud ve Vsetíně. Stížnost žalobce proti takovému kroku zamítla olomoucká pobočka krajského soudu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhořelý Libušín

Vyhořelý Libušín | Foto: Michal Polášek

„Je třeba zjistit jasně příčinu vznícení a k tomu, aby tato příčina byla zjištěna, je třeba přibrat znalecký ústav, který disponuje odborníky z více oborů,“ vysvětluje rozhodnutí předseda vsetínského soudu Miroslav Neuer.

„Tudíž je nyní na státním zástupci, aby on přibral do řízení znalecký ústav a aby nařídil vypracování nového znaleckého posudku,“ dodal.

Obžalobě z obecného ohrožení čelí muž z Karvinska, který podle policie zanedbal povinnosti při opravě komínů. Kvůli stavu jednoho z nich památkově chráněná chata předloni vyhořela.

Libušín - Pustevny | Foto: Český rozhlas

Jakub Jetmar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme