Soud vynese verdikt v případu krachu realitní kanceláře Rekin

Krajský soud v Ostravě dnes vynese rozsudek v kauze zkrachovalé realitní kanceláře Rekin. Manželé Sylvie a Pavel Pešátovi, kteří vedli zkrachovalou firmu, jsou obžalovaní ze zpronevěry. Rekin měl zprostředkovat prodej bytů nebo domů, nešťastní klienti se však peněz nedočkali a realitka zavřela všechny své pobočky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Místo vysněného nového domova přišli o celoživotní úspory. Pan Jaroslav pracoval dlouhé roky na šachtě. Když vypovídal u soudu jako jeden z podvedených klientů Rekinu, bylo znát, že se mezi právníky rozhodně necítí jako ryba ve vodě.

„Otec mi zemřel, já jsem prodával rodinný domek, firma Rekin se nabídla, zprostředkovala, prodalo se to všechno, peníze dostali a já jsem nedostal nic.“ Dům svépomocí opravoval, teď v něm bydlí cizí a on nemá peníze ani nemovitost. „Není to příjemné. Bydlí tam jiní a peníze, nic se neděje,“ dodal pan Jaroslav.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Andrey Čánové k případu podvodné realitky Rekin pro Ranní Radiožurnál

Obžalovaný Pavel Pešát se s novináři při procesu bavit nechtěl.

Pan Jaroslav ani nedoufá, že od Rekinu, který skončil v insolvenčním řízení, nějaké peníze uvidí. „No kdyby byly tresty, že by je zavřeli, tak dlouho, dokud to nesplatí, tak by to spláceli všichni myslím,“ doufá v dobrý konec pan Jaroslav.

Poškozených klientů je více než stovka a mnozí přišli o celoživotní úspory. Škoda přesahuje 30 miliónů korun. "Samozřejmě kdyby byli uznáni vinnými, byla by jim nepochybně uložena i povinnost nahradit tu způsobenou škodu. Ale to je jen jakési rozhodnutí. To, že by na konci předseda senátu rozdával nějaké peníze poškozeným, to nepřipadá jaksi v úvahu," upřesnil státní zástupce Michal Togner.

Andrea Čánová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme