Soud začal řešit případ bývalé šéfky brněnské ČOI, podezřelé ze zneužití pravomoci

Brněnský městský soud dnes řeší případ bývalé ředitelky brněnské pobočky České obchodní inspekce Tatiany Neuhybelové. Ta údajně svým podřízeným nařizovala, aby nekontrolovali vybrané restaurace. Neuhybelová kvůli tomu čelí obvinění ze zneužití pravomocí úřední osoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá ředitelka jihomoravského a zlínského inspektorátu České obchodní inspekce (ČOI) Tatiana Neuhybelová, která je obžalována ze zneužití pravomoci veřejného činitele | Zdroj: ČTK

Neuhybelová dnes u soudu odmítla, že by inspektorům nařizovala, které konkrétní provozovny nemají kontrolovat. To prý bylo předem dané plánem kontrol a jejich zaměřením.

To je ale v rozporu s výpovědí klíčové svědkyně Renaty Němečkové. Ta soudu řekla, že bývalá ředitelka kontrolorům výslovně zakázala mikulovský hotel Eliška během pálavského vinobraní. A jednou dokonce telefonovala, že kontrola v jednom lednickém hotelu má být bez zjištění, ačkoliv to nebyla pravda.

Němečková to policii řekla teprve po dvou letech, kdy se začalo vyšetřovat podezření z korupce u pracovníků brněnské pobočky ČOI.

Tatiana Neuhybelová na svůj post rezignovala v polovině února, podle svých slov ze zdravotních důvodů.

Z funkce odstoupila v době, kdy policie začala v brněnské pobočce vyšetřovat podezření z korupce.

Inspekce kvůli vyšetřování postavila mimo činnost čtyři kontrolory. Nedostatky v pobočce potvrdil i vnitřní audit.

Městský soud v Brně se případem už jednou zabýval na začátku září. Rozhodl neveřejně takzvaným trestním příkazem, se kterým Neuhybelová nesouhlasila a požádala o veřejné projednání.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme