Soud začne řešit případ smrti muže před strakonickou Sokolovnou

Krajský soud v Českých Budějovicích začne dnes projednávat vinu devatenáctiletého Ivana Demetera na smrti muže, kterého udeřil poslední srpnový den loňského roku před restaurací Sokolovna ve Strakonicích. Napadený o pár dní později zraněním v nemocnici podlehl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právo, ilustrační foto | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Devětadvacetiletého Milana Šlemendu ze Strakonic jeho příbuzní i kamarádi popisují jako tichého, hodného a pracovitého kluka. Bohužel byl podle nich v nesprávný čas na nesprávném místě.

Fanoušek a bedňák kapely Parkán si zašel do restaurace, kam se skupinka Romů vydala pro kusové cigarety. Odešla s nepořízenou. Chvíli po nich opustil hospodu i Milan. Na ulici ho jeden z Romů udeřil.

Po pádu na dlažbu zůstal napadený ležet v bezvědomí s prasklou lebkou. Zemřel 3. září 2012, rodina souhlasila s darováním jeho orgánů k transplantaci.

V den pohřbu se s Milanem Šlemendou rozloučilo kromě rodiny na 70 přátel. Jejich pochod městem se obešel bez incidentů, přestože napjatou atmosféru ve Strakonicích přiznávali i zástupci romské komunity.

Smrt podle obžaloby Milanu Šlemendovi způsobil devatenáctiletý mladík. O jeho vině bude rozhodovat Krajský soud v Českých Budějovicích. Zásadní bude výsledek soudní pitvy oběti. Pokud Milan Šlemenda zemřel na následky úderu a nikoliv pádu na dlažbu, může viník dostat za vraždu až deset let vězení.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme