Soud začne řešit případ smrti muže před strakonickou Sokolovnou

Krajský soud v Českých Budějovicích začne dnes projednávat vinu devatenáctiletého Ivana Demetera na smrti muže, kterého udeřil poslední srpnový den loňského roku před restaurací Sokolovna ve Strakonicích. Napadený o pár dní později zraněním v nemocnici podlehl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právo, ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Devětadvacetiletého Milana Šlemendu ze Strakonic jeho příbuzní i kamarádi popisují jako tichého, hodného a pracovitého kluka. Bohužel byl podle nich v nesprávný čas na nesprávném místě.

Fanoušek a bedňák kapely Parkán si zašel do restaurace, kam se skupinka Romů vydala pro kusové cigarety. Odešla s nepořízenou. Chvíli po nich opustil hospodu i Milan. Na ulici ho jeden z Romů udeřil.

Po pádu na dlažbu zůstal napadený ležet v bezvědomí s prasklou lebkou. Zemřel 3. září 2012, rodina souhlasila s darováním jeho orgánů k transplantaci.

V den pohřbu se s Milanem Šlemendou rozloučilo kromě rodiny na 70 přátel. Jejich pochod městem se obešel bez incidentů, přestože napjatou atmosféru ve Strakonicích přiznávali i zástupci romské komunity.

Smrt podle obžaloby Milanu Šlemendovi způsobil devatenáctiletý mladík. O jeho vině bude rozhodovat Krajský soud v Českých Budějovicích. Zásadní bude výsledek soudní pitvy oběti. Pokud Milan Šlemenda zemřel na následky úderu a nikoliv pádu na dlažbu, může viník dostat za vraždu až deset let vězení.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme