Soud zamítl žalobu proti vyvlastnění pozemků pod dálnicí D11

Krajský soud v Hradci Králové opět zamítl žalobu týkající se způsobu vyvlastnění pozemků pod dálnicí D11. Podal ji původní majitel Lubomír Bažant se svou sestrou. Nesouhlasí totiž s odebráním zhruba 3500 metrů čtverečních půdy nedaleko Praskačky u Hradce Králové a požadují úplné zrušení vyvlastnění. Případ soudy řeší už 10 let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Verdikt zatím není pravomocný. Ani jeden ze žalobců u soudu nebyl a právní zástupce Ředitelství silnic a dálnic odmítl rozsudek komentovat.

Stát v roce 2005 Bažantovi nabídl odkup pozemků za 63 korun za metr čtvereční, on ale takovou cenu odmítl. Následovalo vyvlastnění.

Podle královéhradeckého soudu ale správní orgány jednaly v souladu s tehdy platnými zákony. Soudce Jan Fíka své dnešní rozhodnutí zdůvodnil tak, že dálnice D 11 byla stavbou ve veřejném zájmu a všechny podmínky pro vyvlastnění byly splněny.


Zvětšit mapu

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme