Soutěsky na říčce Kamenici pravidelně na Velký pátek zahajují sezonu

Jednou z nejznámějších atrakcí Českého Švýcarska jsou soutěsky na říčce Kamenici. Vždy na Velký pátek se probouzejí po zimním spánku. Soutěsky jsou přístupné pouze plavbou ve člunu. Připravené jsou už všechny loďky a také převozníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křídelní stěny nad Hřenskem, foto: R. Mikuláš

Převozníci pohánějí loďku bidlem, stejně jako tomu bylo v době vzniku této atrakce, ve druhé polovině 19. století. „Jsou už připraveni a nastartováni, budou mít i nové jednotné oblečení,“ říká šéf hřenských soutěsek Robert Drnovec a připomíná, že nová sezona tak může odstartovat se vší parádou.

Na první letošní projížďku s rodinou se těší i Miroslav Novotný, pracovník děčínské firmy, která v soutěskách ještě před pár dny dokončovala stavbu lávky přes Kamenici. „Chci to také ukázat dětem, co jsme tady udělali.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na projížďku loďkou v soutěskách na říčce Kamenici pozval posluchače Ranního Radiožurnálu redaktor Josef Suk.

Při troše štěstí mohou návštěvníci z lodičky v Kamenici zahlédnout i metrové lososy. „Jsme zvyklí tady na třiceticentimetrové rybky a najednou v naší říčce vidíte metrovou rybu, je to fantastický zážitek,“ říká fotograf Václav Sojka.

V loňské sezoně se na lodičkách v soutěskách Kamenice svezlo 160 tisíc návštěvníků.

Josef Suk, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme