Spadlý strom poničil budovu telefonní ústředny na Frýdeckomístecku

Českou republiku trápí rozmary zimního počasí. Silničáři a hasiči se místy skoro nezastaví kvůli hromadám sněhu a polámaným stromům. Ty ale přidělaly práci i zaměstnancům telekomunikací - třicetimetrový kaštan vážně poškodil budovou telefonní ústředny ve Staříči na Frýdeckomístecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Karviné silný vítr zničil vánoční strom

V Karviné silný vítr zničil vánoční strom | Zdroj: ČTK

Vyvrácený strom se svalil přímo na budovu ústředny. Místní pořádně vyděsil.

„Byl to velký hluk, tak jsem se vyběhla podívat. Nejdříve hlasité praskání a pak to spadlo na střechu a to bylo celé,“ popsala konec desítky let starého kaštanu jedna z místních obyvatelek Anna Pokorná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Staříči na Frýdeckomístecku natáčel reportér Michal Schoffer

Místostarosta Zbyněk Prokop je rád, že se nikomu nic nestalo. „Dovolili jsme si pod něj postavit i dětské hřiště, ještě že se to nestalo v létě. Vidíme, že strom jako takový byl zdravý, ale kořenový systém už byl narušený,“ řekl Prokop.

Později se ukázalo, že strom budovu poškodil natolik, že je v havarijním stavu. Technici jen provizorně opravili střechu a je teď na statikovi, aby rozhodl, co dál.

Michal Schoffer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme