Špatně položený kabel brzdí stavbu nového autobusového nádraží v Kolíně

Kolín připravuje výstavbu nového autobusového nádraží. Stávající cestujícím nevyhovuje, je tam málo laviček i míst, kde se schovat před větrem a deštěm. Stavba ale zatím nemůže začít kvůli kabelu, který chyběl v plánech inženýrských sítí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávající autobusové nádraží v Kolíně | Foto: Michal Trnka

Podle vedení kolínské radnice se elektrický kabel objevil v místech, kde s ním nikdo nepočítal.

„Podzemní kabely podle předpisů autobusy nemohou přejíždět podélně, takže nezbývá než ho přeložit,“ vysvětlil kolínský starosta Vít Rakušan ze Změny pro Kolín.

Město už kvůli tomu kontaktovalo společnost ČEZ. Řízení o přeložení kabelu ale může trvat i měsíce.

Radnice přesto počítá s tím, že stavět se začne ještě letos. V návrhu rozpočtu na letošní rok, který budou zastupitelé teprve schvalovat, je na tuto akci vyčleněno 30 milionů korun.

Současné autobusové nádraží neodpovídá moderním trendům cestování. Cestujícím chybí například dostatečný počet laviček nebo krytých stání. Stávající místa, kde zastavují autobusy, nejsou zastřešená, a lidé tak musí čelit nástrahám počasí.

Po přestavbě se má kolínské autobusové nádraží proměnit v moderní terminál. Cestující by se měli dokonce dostat pod střechou až do odbavovací haly Českých drah.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme