Špatné víkendové počasí ovlivnilo návštěvnost skiareálů v Libereckém kraji

Lyžařské areály v Libereckém kraji mají i přes přetrvávající jarní prázdniny za sebou průměrný víkend. Lyžaře odradilo vytrvalé sněžení a vítr. V Rokytnici nad Jizerou se kvůli silnému větru musela zastavit lanovka na Lysou horu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžař (ilustrační foto) | Foto: stock exchange

Vítr zastavil lanovku na Lysou horu v sobotu i neděli. Rozjela se až po poledni. Podle ředitele areálu Jiřího Krtičky lanovka za hodinu přepraví přes 2000 lyžařů a je tahákem střediska. V Rokytnici i tak o víkendu lyžovalo zhruba 6000 lidí.

V Harrachově byl zase kvůli špatnému počasí zrušen závod světového poháru ve skikrosu. Jak uvedl náčelník lanovky Milan Goč, část lidí odradilo, že Harrachov pořádá světový pohár. Další zase nepřijeli v obavě, že podmínky jsou špatné, když se závod zrušil.

Sníh a vítr odradil lyžaře i od návštěvy Ještědu. Dorazilo na něj asi 3500 lidí. Obvykle jich tam o víkendu lyžuje zhruba o tisíc více.

Podle ředitele areálu Jana Svatoše je ale počasí typické pro letošní zimu. Je bohatá na sníh, ale chudá na slunce. V areálu panují ideální podmínky, leží tam až 90 centimetrů sněhu. Kromě Starých Plání jsou otevřené všechny sjezdovky.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme