Specializovaných lůžek pro otrávené alkoholem v Moravskoslezském kraji rapidně ubývá

Lékaři v Moravskoslezském kraji se starají o dalšího člověka, který vypil jedovatý alkohol. Z Bohumína ho převezli do ostravské městské nemocnice, protože v nemocnici v Orlové bylo plno. Zdravotníci varují, situace může být velmi vážná. Specializovaných lůžek, která nabízejí dialýzu i intenzivní péči je málo a ubývají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oblastní nemocnice Příbram | Zdroj: ČTK

Jak potvrdil ředitel bohumínské nemocnice Vojtěch Balcárek, najít místo pro posledního pacienta pro ně bylo složité a může být hůř:

„Situace je opravdu velmi složitá, dá se říci, že až kritická. Zatím jsme byli úspěšní, ale kdyby mělo pacientů intoxikovaných metylalkoholem takovým tempem přibývat, budeme mít určitě velký problém. Oddělení ARO jsou již úplně plná. Prakticky se nám daří zaplňovat poslední místečka a obávám se, že už dál nebude kam.“

Hygienici budou kontrolovat původ alkoholu v restauracích a v jídelnách

Číst článek

Zdravotníci v kraji jsou v kontaktu a vzájemně se informují, kde ještě mohou pacienty ve vážném zdravotním stavu přijmout.

„Ještě to není mimořádná situace, to by potom spadalo do krizového řízení. To by už samozřejmě signalizoval ředitel zdravotnické záchranné služby,“ říká Hana Buryová z krajského úřadu.

S rostoucím počtem lidí, kteří se napili jedovaté lihoviny, klesají možnosti zdravotníků. Radiožurnálu to potvrdil Tomáš Nykel, ředitel ostravské nemocnice, kde dnes poslední lůžko obsadil muž z Bohumína:

„V tuto chvíli máme lůžka na ARO plná, takže momentálně nejsme schopni přijmout nikoho. Mám informace, že je to podobné v nemocnicích v okrese Karviná. V našem regionu je málo takzvaných superspecializovaných lůžek, tedy anesteziologicko-resuscitačních postelí. Občas jsou krizové situace a toto je jedna z nich.“

Silvie Mikulcová, Andrea Čánová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme