Společnost RPG se dohodla s nájemníky na Ostravsku

Ostravské sdružení nájemníků a společnost RPG dnes podepsaly dohodu, která zmírňuje dopady uvolnění cen nájemného od ledna příštího roku. Nájemníci tak mají více času na podepsání nových sazeb, sdružení navíc bude moci kontrolovat, komu firma finančně pomáhá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové byty

Nové byty | Foto: Marián Vojtek

Jan Vozárik ze Sdružení nájemníků potvrdil, že jde o první takovou dohodu v rámci celé republiky.

„V Německu nebo Rakousku je to běžné, takže my se o to už dlouhodobě snažíme. Přiznám se, že je to první krok, který se tady podařil a svým způsobem jsme rádi, že to je jeden z největších vlastníků. Možná ho budou následovat všichni ostatní a myslím si, že to bude jenom ku prospěchu těm lidem, kteří bydlí v nájemních bytech,“ řekl Jan Vozárik.

Jak dodává za firmu RPG Pavel Klimeš, nájemné se měnit nebude, jde spíše o celou řadu menších ústupků. Vznikne například nový fond pro sociálně slabší. Sdružení nájemníků navíc bude mít vliv na finanční podporu těmto lidem.

„Budeme písemně garantovat všem našim nájemníkům při podpisu smlouvy 31. 12. splnění našich závazků. To znamená výměny oken nejpozději do roku 2014. Kromě toho jsme stvrdili platnost podmínek nájemní smlouvy po celou dobu trvání nájemního vztahu,“ uvedl Pavel Klineš.

Dodatky ke smlouvám s vyššími nájmy v bytech RPG už podepsaly tři čtvrtiny obyvatel. Ještě zbývá několik tisíc nerozhodnutých.

Martin Knitl, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme