Spor kvůli Stropnickému skončil na pražském magistrátu patem

Koaliční spor kvůli Matěji Stropnickému z Trojkoalice skončil na pražském magistrátu patem. Hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) se ani dnes nedohodly na žádném konkrétním řešení. ANO a sociální demokraté chtějí jeho odchod z funkce radního pro územní rozvoj a postu náměstka primátorky. Jako jediný koaliční zastupitel totiž nepodpořil tendr na svoz odpadu. Trojkoalice jeho odvolání odmítá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání rady hlavního města Praha, Matěj Stropnický

Jednání rady hlavního města Praha, Matěj Stropnický | Foto: Filip Jandourek

„Vzájemně jsme si naznačili několik možných řešení. Ty jsme probrali a budeme o nich jednat dál. Určitě nějaké jedno řešení vybereme,“ řekl dnes šéf magistrátního klubu hnutí ANO Michal Hašek.

Jeho slova v praxi znamenají, že jednání ve stanoveném termínu 30 dní ke smíru nedospělo. Teoreticky tak teď kterákoliv ze stran může vypovědět koaliční smlouvu.

„Čistě formálně tato situace z koaliční smlouvy nastává. Nicméně všechny tři strany se na dnešním jednání navzájem ujistily, že nadále chtějí pracovat na půdorysu této koalice,“ ujistil předseda pražské ČSSD Karel Březina.

Setrvání Matěje Stropnického ve vedení města ale uzavřené není. On sám důvod k rezignaci nevidí.

„Moje práce, myslím si, není podrobována žádné kritice a věcně mi nikdo nic nevytýká. Byl bych rád, kdyby se koalice už uměla přes tu věc přenést,“ dodal Stropnický.

Veronika Neprašová, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme