Spor o nájem Holešovické tržnice se vyostřuje. Doplácejí na to zákazníci

Spory o Holešovickou tržnici se vyostřily. Nájemce, společnost Delta Center, včera zablokovala betonovými květináči výjezd z areálu. Obchodníci i jejich zákazníci se tak nemohli dostat ven bez toho, aniž by zaplatili čtyřicet korun za parkování. Přitom mají podle smlouvy slíbeno, že hodina stání je pro řidiče zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Placené parkoviště | Foto: Ladislav Bába

„To, co tady vidíte, tak to je parkoviště pro zaměstnance. A protože v ranních hodinách nebylo možné opouštět parkoviště standardní závorou, tak jsme v podstatě auta vypouštěli tudy, aby mohla jezdit přes naše parkoviště,“ ukazuje mluvčí firmy Alza.cz Karel Drda a dodává:

„Samozřejmě ve chvíli, kdy sem umístili z Delty betonový sokl, tak jsme přistoupili k tomu, že se nám podařilo uvolnit tady tu proluku a zatím se nám daří auta vypouštět ven ze standardního parkoviště. Ve chvíli, kdy se dá květináč sem na to bílé štrafování, tak v tu chvíli končíme a řidiči budou muset platit čtyřicet korun."

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémy s parkováním v Holešovické tržnici se zajímala reportérka Anna Königsmarková

Společnost Alza.cz sídlí právě v areálu holešovické tržnice a v průběhu dne míří do jejího objektu desítky nakupujících zákazníků. Podle Oldřicha Kurtze z kanceláře ředitele firmy jsou obchodníci rukojmími ve sporu mezi magistrátem a nájemcem tržnice, společností Delta Center.

„Vyhrotila se dlouhodobá situace, kdy se pře Delta Center jako provozovatel Holešovické tržnice s městem, jakožto majitelem areálu, kdo je vlastně oprávněn tržnici provozovat, komu patří nájemné a tak,“ vysvětluje Kurtz a dodává:

„Což je nepříjemné pro všechny obchodníky v tržnici. Nejsme to jenom my jako Alza.cz, ale také Mountfield, Penny Market a tak dále a ti zákazníci jsou používáni jako rukojmí k tomu, aby se Delta dostala k nájemnému, o kterém nikdo neví, jestli jí patří, nebo ne."

Firma s výpovědí nesouhlasí

Praha s Deltou Center ukončila smlouvu ke konci minulého roku. Podle právnických posudků firmy prý ale výpověď neplatí.

„Podle našeho názoru podpořeného stanovisky několika právních kanceláří je kontrakt stále platný až do roku 2045 a v současnosti je na rozhodnutí soudu, který stále probíhá, na čí straně je pravda,“ tlumočí slova jejího ředitele Dorona Maoze Petr Secký z poradenské PR agentury.

Izraelskému obchodníkovi se nelíbí, že Praha začala jednat za jeho zády se všemi podnikateli v tržnici a ti na její popud přestali platit nájem.

„Jedna hodina parkování zdarma byla projevem jakési dobré vůle společnosti Delta Center vůči jednotlivým prodejcům tady v tržnici a pro jejich zákazníky a tím, že prodejci neplní svoje smluvní závazky vůči Deltě, tak Delta nevidí důvod, proč by měla přistupovat k tomuto projevu dobré vůle vůči těm podnájemcům, kteří své závazky neplní,“ zní jeho stanovisko.

Všechno tak závisí na jednání mezi Deltou, podnájemci a městem. To ale aktuální situaci v tržnici prakticky nechtělo komentovat. Čtyřicet korun na parkovném není podle slov mluvčí Terezy Králové tak závažný problém.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme