Spor o název piva Kvasar bude možná řešit soud

Spor o název černohorského piva Kvasar bude zřejmě řešit soud. Majitelem ochranné známky je Jiří Jelínek ze Sentic na Tišnovsku, který medové pivo vymyslel a vyrábí je ve svém minipivovaru. Kvasar ale produkuje také pivovar Černá Hora a to podle Jiřího Jelínka neoprávněně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pivovar - ilustrační foto

Pivovar - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Naopak Černohorští mají za to, že stejnojmenné pivo vaří v souladu s právními předpisy.

Pivo Kvasar začal Jiří Jelínek vařit ve svém minipivovaru v Senticích před třinácti lety. Krátce nato se pak stejné pivo začalo na základě platné smlouvy vyrábět také v Černé Hoře. "Dohoda už ale na začátku minulého roku vypršela," podotýká Jiří Jelínek.

Ředitel černohorského pivovaru Jiří Fusek ale trvá na tom, že Kvasar může dál vyrábět, a to i bez toho, že by se firma s Jiřím Jelínkem dohodla. Pivovar už také dokonce podal už i návrh na výmaz ochranné známky Kvasar u Úřadu pro průmyslové vlastnictví. Ale neuspěl.

Majitel známky Jiří Jelínek přesto věří, že se mu nakonec podaří s Černou Horou domluvit. V opačném případě skončí spor u soudu.

Michal Záboj, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme