Spor o splavnost Vltavy brzdí schválení návštěvního řádu Šumavy

Rada Národního parku Šumava dnes měla schválit návštěvní řád platný pro blížící se jarní a letní sezónu. Zasedání rady ale nakonec ředitel parku František Krejčí zrušil. Rada se tedy nesešla a Svaz šumavských obcí mluví otevřeně o ,vypjaté situaci'.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kaňon Křemelné | Foto: Správa NP a CHKO Šumava

Jedním z největších sporů mezi národním parkem a svazem obcí je splavnost horního toku Vltavy. Národní šumavský park by chtěl vodákům zakázat sjíždět tento úsek řeky. Šumavské obce ale nechtějí přijít o turistický ruch.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sporu, který vedou šumavské obce s národním parkem, mluvila v Ozvěnách dne starostka šumavského Stožce Zdeňka Lelková.

"Splouvání bylo tradiční a dnes je důležitou turistickou aktivitou, kvůli které k nám přijíždí spousta turistů," vysvětluje starostkou šumavského Stožce Zdeňka Lelková. Jedním dechem ale sama dodává, že je pro určité omezení nebo regulaci počtu návštěvníků:

"Jsem pro provozování takových aktivit, které jsou k přírodě kolem nás šetrné. Všechno ale má své meze. Šetrný přístup ale nemusí znamenat zakázat."

Nový návštěvní řád má platit od prvního května.

Lenka Rafaelová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme