Sportovní hala v Třinci zůstane několik měsíců zavřená. Kvůli nezbytné rekonstrukci

Čtyřicet let starou halu v Třinci opustili sportovci. Vystřídali je stavaři, kteří mají zchátralý komplex do deseti měsíců proměnit v moderní sportovní areál. Gymnasti nebo házenkáři našli dočasné zázemí v tělocvičnách v okolních obcích, náhradní variantu ale hledá město třeba i pro plavčíky. Oprava totiž nemine ani bazén, který je součástí areálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nářadí, vrtačka, přestavba, rekonstrukce | Foto: Elena Horálková | Zdroj: Český rozhlas

„Momentálně jsem plavčík, do konce roku fungujeme jako bazén. Pak budeme mít náhradní práci. Budeme dělat nějaké úklidy nebo něco se sněhem, třeba odklízení,“ přibližuje plavčice Štěpánka.

Rekonstrukce třinecké haly už byla potřeba, začínalo tam být nebezpečno. „Tady jsme na ochozech, které nám úplně upadají, vidíme to i na podlaze,“ ukazuje ředitel sportovního komplexu Radek Procházka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rekonstrukci třinecké sportovní haly se zajímala redaktorka Iva Havlíčková

„Když se podíváte na skla, tak jsme museli i z vnitřní strany udělat takové provizorní zabezpečení, abychom tady vůbec mohli fungovat, aby ta obrovská skla nevypadla,“ dodává.

Areál byl přitom centrem sportu v Třinci a scházelo se tam přes dvacet oddílů. „Kolikrát nám vlastně dělalo problém, že palubovka byla vlnitá. Rozčilovalo to i trenéry, protože měli strach o své svěřence, že se zraní,“ vysvětluje Jana Římanová z místní tělovýchovné jednoty.

Až do září 2014 zůstanou v hale dělníci. Na starosti mají nejen kompletní opravu, ale i vybudování řady novinek – od tribuny až po novou restauraci.

„Takovou třešničkou na dortu bude určitě tobogán, který povede do našeho krytého bazénu. Takže teď jenom prosím o trpělivost, vydržet to ten rok v různých provizorních podmínkách,“ upozorňuje starostka Věra Palkovská zvolená za Osobnosti pro Třinec.

Oprava sportovního areálu přijde na více než 180 milionů korun a zaplatí ji město.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme