Správa a údržba silnic vyzvala k odstranění reklamních rámů u komunikací na Prachaticku

Výtky řidičů ohledně nové instalace ocelových reklamních rámů řešil prachatický závod Správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Motoristům se nelíbí například umístění reklamy za Starými Prachaticemi ve směru na Těšovice. Další podobné reklamy silničáři zjistiliu Bělče a v Netolicích na obchvatu dokonce před křižovatkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezajištěný ocelový rám v blízkosti silnice II/141 ve směru na Těšovice | Foto: Správa a údržba silnic Jihočeského kraje

Vedoucí technicko-správního úseku Správy a údržby silnic Prachatice Martin Grožaj konstatoval, že tyto reklamní poutače jsou umístěné neoprávněně a vážně ohrožují bezpečnost silničního provozu.

„Rámy samy o sobě jsou skutečně velkým nebezpečím pro všechny účastníky silničního provozu, kdy i ne vlastní vinou mohou vjet mimo komunikaci a pak jim nezbude nic jiného, pokud to někdo takhle hloupě instaluje přímo v zatáčce, než aby rám trefil a buď riskoval to, že se o něj přepůlí, anebo že bude dodatečně zavalen 300 kilogramy ocelových profilů,“ upozornil Grožaj.

Kromě provozovatele billboardů obdrží dopisy s výzvou k odstranění reklamních rámů také vlastníci pozemků, na kterých se ocelové konstrukce nacházejí.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme