Squateři musí opustit žižkovskou Kliniku, rozhodl soud. Aktivisté se odvolají

Aktivisté musejí vyklidit prostory Autonomního centra Klinika v Praze 3. Ve středu tak rozhodl pražský soud. Squateři se proti rozsudku odvolají. Budovu obsadili před 3 roky a odmítají ji opustit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum Klinika na Žižkově

Centrum Klinika na Žižkově | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových budovu aktivistům na rok půjčil. Ti v ní provozovali sociální centrum, pořádali přednášky, koncerty nebo jazykové kurzy a budovu také svépomocí opravovali. Smlouva skončila loni v březnu.

Anonym v budově několikrát nahlásil bombu, policie ji vyklidila, ale aktivisté se tam vždy znovu vrátili.

U pražského centra Klinika opět zasahovali policisté. Anonym tam nahlásil bombu

Číst článek

Prázdnou budovu někdejší polikliniky v Jeseniově ulici v Praze obsadili aktivisté bez povolení v prosinci 2014. O dva měsíce později budovu získali od vlastníka – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových – k bezplatné výpůjčce.

V březnu loňského roku Klinice vypršela smlouva, kterou majetkový úřad neprodloužil, aktivisté v ní ale dále pobývají nelegálně.

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme