Squatteři nechtějí opustit dům v Truhlářské ulici v Praze

Squatteři mají během dneška opustit dům v Truhlářské ulici v Praze. Majitel Petr Svinka totiž plánuje objekt číslo 11 rekonstruovat a chce, aby se squatteři do konce května vystěhovali. Ti to ale odmítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Squatteři Na Slupi 6 | Foto: Monika Horská

Bydlení v centru města za symbolickou korunu Svinka squatterům nabídl loni v létě poté, co byli bezpečnostní agenturou vystěhováni z vily Milada. Smlouvu s nimi původně uzavřel do konce roku 2009.

Jakub Polák za skupinu squatterů upozorňuje, že teď budou squatteři hájit současně i zájmy původních nájemníků domu, které chce Svinka údajně také vystěhovat. Dům proto squatteři dobrovolně neopustí.

„Okruh našich sympatizantů je velmi široký. Do všech aktivit se zapojovaly stovky lidí. Čili těch obránců domu bude dost. O tom nemusí nikdo pochybovat. Rozhodně bez boje tento dům opustit nehodláme,“ uvedl Polák.

Podle něj chtějí squatteři protestními akcemi upozornit na tento problém. „Protože to není ojedinělý exces, je to proces, který už poškodil tisíce lidí. A hrozí vlastně likvidovat to, v čem je Praha konkrétně specifická. Tu pestrou původní skladbu,“ dodal.

Katarína Brezovská, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme